Anasayfa / Global siyonizm / Ahlakı yerden kaldırmak
imanilmihali.com

Ahlakı yerden kaldırmak

Ahlak toplumların değer yargılarını ifade eden alışkanlık ve örfleri de içeren, kültürel, dini, insani paydaları olan manevi bir otokontrol bütünüdür. Maalesef din mefumundan sonra gelişen dünyanın medeniyet ve teknolojisinden en fazla menfi etkilenenlerden biri ahlak olmuştur. Bireysel, toplumsal, milli, mutlak gibi sayısız nevi bulunan ahlak, namus ve erdemle yaşamak, doğru ve güzele hizmet etmek, saygı ve sevgiyi yüceltmek, eşitlik, hak ve adaleti yaymak, kardeşliği artırmak gayeliyken… maalesef deformasyonla bir diğerini yok etmek için kullanılan yalan ve namussuzluklara kaymıştır.

Doğru yaşama kılavuzlaması ve bir arada tutması gereken Ahlak, çoğu dış etkenlerden ve etkileşimlerden, medya ve internet başta olmak üzere algı yaratan habis urlardan dolayı tanınmaz haldedir. Bu halde olduğu için de manevi inançlarla birlikte toplumu bir arada tutan maya bozulmuş, çürümeler başlamıştır. Kurtuluş ve esenlik için sanayiden de önce ayağa kaldırılması gereken şey ahlaktır. Çünkü ahlak iş ve aile ahlakından, ticaret ve sanat ahlakına, ahilikten maneviyata, dinden borçlar hukukuna kadar her alanda yazılı olmayan kaideler olarak hep devrededir.

Küresel siyonizmin dinler kadar belki dinlerden de önce ahlakları yıkmak istediği ortadadır çünkü bunu yapmak kolaydır. Namusa düşkünlükleri, mahremiyetleri, özel hayatların dokunulmazlıklarını, meşru ve caiz olana sadakati, kültür ve değerlere saygıyı ortadan kaldırıp, paraya, kadına, şehvete, bilgisayara, batıl ve yalana, sanala yönlendirmek zor değildir. Medyanın, internetin, film ve romanların, burs ve eğitim imkanlarının, iş verme ve işe almaların, anlaşmalara şart koşmanın etkisiyle, teknolojiyi ithal ederken koşul olarak bildirilenler nedeniyle, medeniyet alınırken araya sıkışan virüs ahlaksızlıklarla, turizm yoluyla diğer ülkelerle temas arttıkça oralardan getirilen kültürler ahlaka şırınga edilince… ahlakın sağlam kalması da zordur.

Lakin Türk Milleti’nin ahlakı yüksektir. Geleceğin dünyasında ayakta kalmak azmindeki bu toprakların insanları, bekası, saygınlığı, gücü için, örnek olma mesuliyetinin gereği yüksek ahlaklı yaşamak zorundadır. Ataların mirası, şehitlerin vasiyeti olan milli ahlak, töreleri, kültürel değerleri, Kur’an İslam’ını ve Türk olmanın faziletini bünyesinde barındıran kenetlenmiş ulus andıdır, Türk’e yakışan mertlik ve fedakârlıktır.

Yıkmak isteyenlere inat Türk halkı bir an önce düştüğü ahlaksızlık çukurlarından silkinmek ve düze çıkmak zorundadır. Bunun içinde başlanacak yer; aile yapılarıdır.

Bu yazıyı okudunuz mu?

Globalizm

Global veya küresel demek tüm yeryüzünü, içindekilerle, altındakilerle, üstündekilerle bütün olarak kaplayan demektir. Siyasi ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir