Anasayfa / ŞİRK VE KÜFÜR / Allah adına hesap sormak
imanilmihali.com
Allah adına hesap sormak

Allah adına hesap sormak

Allah adına hesap sormak

Duvarda bir yazı gördüm araçla geçerken; “namazsızlardan mısınız?” Bu yazımıza temel teşkil eden bu söz çok ağırıma gitti ve yazmaya karar verdim ki toplumun geldiği nokta açısından bu çok ama çok vahim bir durumdur.

Belli birkaç kesimin güdüsüyle yazılmış olduğu belli bu yazının iman penceresinden tahlili tam bir cinayet ve cehennem senaryosu.

Dinde zorlama olmayacağını bildiren Allah ve Peygamberine rağmen, insanları değişik ümmetler halinde yarattığını bildiren Yüce Rabbimizin sayısız emrine rağmen bu yazının duvarlara kazınması dinciliğin daniskası olmaktan çok öte şeytanlığın ta kendisidir.

Allah, namaz kılmayanları lanetlemez ama namaza riya ve gösteriş katanlara, namaz kıldığı halde ahlaksızlıklardan kopamayanlara lanetler yağdırır. Hal böyleyken namaz kılmayanların mazeretini yok sayarak, iş ve güçlerinden zaman ayırmadıklarını umursamayarak, namazı cennete götüren kayık görenlerin evvela imanı ve sonra tavhidi öğrenmesi gerekir ki tüm peygamberlerin ilk emri iman ve tevhiddir .. namaz asla değildir.

Kaldı ki Kur’an’ın nuzülünden çok zaman sonra namazın şekli ve mahiyeti açıklanmış, farz kılınmıştır. Yine dahası namazın kazası her zaman vardır ve namaz tehdit durumlarında, yolculukta vs. ertelenebilir. Hal buyken Allah adına hesap sorma yetkisini kendisinde bulan imansızların şeytanlarla işbirliği içindeki küfürleri Kur’an’dan habersizliklerinin ispatıdır.

Namaz kılmak Allah emridir, farzdır. Lakin farzın cezası belli, namazın kazası bellidir. AYnı şeyler diğer ibadetler içinde geçerlidir. Yani oruç tutamayan, hacca gidemeyenler için de. Peki Yüce Allah kullarına ruhsat vermişken, bu ruhsatı yok sayan ve namazı siyasi-maddi çıkarlarına alet edenler tarikat mantıklarını İslam’ın üzerine çıkartarak şirk suçunu işlemez mi?

Durum bu kadar vahimdir.

İslam aleminin bir an önce Kur’an İslam’ına dönmesi bu nedenle çok ama çok önemlidir. Yoksa bu toplumdan cennetlere varacak insan parmakla gösterilecek kadar az olacaktır.

Çünkü dinde tebliğ ve davet var zorlama yoktur. Hesap sormak ise sadece Allah’a düşer.

Bu yazıyı okudunuz mu?

Peygamberin davetine karşı çıkan müşriklerin gerekçeleri

Peygamberin davetine karşı çıkan müşriklerin gerekçeleri

Peygamberin davetine karşı çıkan müşriklerin gerekçeleri Muazzez Nebi, vahye muhatap olduktan sonra ve yakından başlayarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir