Anasayfa / ŞİRK VE KÜFÜR / Cehennemde hangi dil konuşulur
imanilmihali.com
Cehennemde hangi dil konuşulur

Cehennemde hangi dil konuşulur

Cehennemde hangi dil konuşulur

Arapçılık (urube), dini kara veba gibi sarmış en sarsıcı illettir ve toplumun bugünkü haline de sebeptir.

Mesajı değil de lisanı kutsallaştıranlar, neden kutsallaştırdıklarını dahi anlamayacak bir basiretsizlikle, arapçaya mahkum vaziyette dinden habersiz bir hayat yaşar ve ölürler ki o lisanı kutsallaştıranların ekmeğine yağ sürmekle kalmaz, cehenneme de lüks koltuktan bilet keserler.

İslam dininin tek kaynağı Kur’an’ın arapça olmasını sebep gösteren maksatlı gafiller, Arapçayı yüceltirken diğer dini kitapların İbranice ve Aramice olduğundan hiç bahsetmezler, cennetlerde arapça konuşulacağını hatta kabirlerde sorgunun arapça yapılacağını söyleyip mesela cehennemlerde hangi lisanın konuşulacağından hiç bahsetmezler.

Akıllarında geri planda hep sünnet ve Hz. Peygambere dayandırılan bir din olduğu için aslında demek istedikleri ama diyemedikleri Hz. Peygamberin konuştuğu lisanı ilahileştirmek istekleridir. Bu diğer peygamberleri sıfırlamak gayesi de taşıdığı için zaten imanı ortadan kaldıran bir delalettir.

Ama komik olanlar sadece bununla da sınırlı kalmaz.

Çünkü kıyafeti nasıl sünnetleştirmeye çalışıyor ama çuvallıyorlarsa lisan konusu da öyledir. Neden mi? Hz. Peygamberin kafir olan amcaları da aynı lisanı konuşmakta ve aynı kıyafetleri giymektedir de ondan.

Yani hem iman hem küfür cephesi aynı dili konuşmakta aynı kıyafeti giymektedir çünkü bu dinle değil örfle ve mevsimle alakalı bir durumdur. Ama bunu din diye satanlar küfür cephesinden hiç bahsetmeyerek imana ve huşuya yönelmesi gereken kalpleri şekle mahkum ederek insanları dinden çıkarırlar.

İşte arapçaya mahkum edilip, Kur’an’dan nasipsizliğe mahkum edilen zeka yoksunlarının hali bu kadar acınasıdır.

Cennetlerde konuşulan dil kutsal arapça olursa, o dil ancak cennetlere yakışırsa o zaman cehennem denen azap mahalinde hangi dil konuşulacaktır? Arapçayı mecbur edenler cehennemi dolduracağı için elbette cehennemde arapça hakim dil olacaktır.

Çünkü hem dinin bu hale gelmesine sebep bir sürü arap, hem islam geçinip aslında yahudi olan sayısız Ortadoğulu, hem de bizler gibi lisanı arapça olmadığı halde arapça okuyarak Kur’an’a savaş açanlar hep cehennemde olacaktır. Arapça konuşan ve arapçaya tutkun bu kadar çok ahmak insanın olduğu yerde de elbette arapça hakim dil olacaktır ve bu yüzden iddia ediyoruz ki cehennemde ilk üç dil arasında arapça mutlaka olacaktır.

Eğer orada kıyafet olacaksa da yine iddia ediyoruz ki bu kıyafet taklit edilmeye, dinleştirilmeye çalışılan arap örfü kıyafeti olacaktır. Çünkü o bez parçalarını dinleştirip, ilahileştiren bu kadar çok ahmak varken başka türlü zaten olamaz.

İbranice, Aramice ve diğer tüm lisanlar da Allah’ın lütfu olduğu halde, sırf vahyedilen toplum anlasın diye o dille gönderilen Kur’an’ı değil de lisanı ilahlaştıranların elbette gayesi masum değildir ve şirk kokulu bu yaklaşım müslümanların mü’min olmasını engelleme girişimidir. Lakin bunu idrak edecek anlayış çoktan arapçaya mahkum olduğu için zaten irade kabiliyetini de kaybetmiştir ve muhakemeden de uzaktır. Bu yüzden de ot gibi yaşar, saman gibi ölürler.

Doğrudur, Arapça ağır, derin manalı, güzel bir anlatım dilidir. Doğrudur, Arapça diğer dillerin belki tamamından daha uygun bir lisandır. Doğrudur vahiy o dille gönderilmiştir ama bu lisanı kutsal yapmaz aksine en ağdalı lisanı seçmekle vahyin doğru olduğuna da ispattır ve asıl anlaşılması gereken evrensel ve zaman üstü mesajdır.

Yobazlık hat safhada olduğu ve sürüleşen İslam sokakları doldurduğu için bu güzellik ilahileştirilerek şirke alet edilmekte ve adeta ilahlaştırılmaktadır. Geri planda hep Peygamberi ve Peygamberin lisanını yüceltmek, ilahileştirmek olduğu için şirke komşu olan bu illet, iki başlı bir canavardır ki evvela ilahi mesajın anlaşılmasını engeller, sonra da şirke mecbur ederek afsızlığa mahkum eder.

Lakin bunu idrak edecek kafalar muhakeme edemediğinden farkında dahi olmada yaşar ve bu gafletlerinin sayısız zulme imza atması sebebiyle de cehenneme mecbur kalırlar.

Olan; dini ana dilinde yaşamaya gayretli insanlara zulüm, Kur’an’a isyan ve dine ihanet, Peygamberi şirke alet etmektir.

Buna kimsenin hakkı ve yetkisi yoktur. Baştan sona vebaldir. Ahirette borçlu duruma geçmektir, cennetlerden vazgeçmektir.

Kur’an anlaşılarak okunmayı hak edendir.

Kur’an’ı anlayarak okumak her müslümana farzdır.

İslama bu kadar düşman varsa ve bu düşmanlar arapçayı şirke alet ediyorsa ve ilahlaştırma zulmünü yapanların, İslamı kan ve göz yaşına boğanların çoğunun ana dili ve küfre hizmet edenlerin etkili silahı arapçaysa zaten cehennemde başka lisan aramaya gerek yoktur.

Nasihat etmek mü’minin şiarıdır ve bu bir nasihattir.

Bu yazıyı okudunuz mu?

Allah ile aldatmak

İnsanlığın bir kısmını daima, tamamını bir süre aldatabilirsiniz ama tamamını daima aldatamazsınız. Bu kaide en ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir