Anasayfa / DİNİMİZ İSLAM / Dua köşesi / Cuma günü okunacak dualar
imanilmihali.com
melekler

Cuma günü okunacak dualar

Cuma günü okunacak dualar

CUMA GÜNLERİ OKUNACAK DUALAR

Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar olan zaman diliminde Allah’dan isteyin.Dua edin.

Cuma günü”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram” bu dua ile dua eder ve Allah’dan isterse ,Allah mutlaka duanıza karşılık verir.

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala “Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et” ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzur vr rahata erersiniz.

Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurIa aydınIanır. İki Cuma arasında işIediği günahIar da affoIur.) [Tergib]

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıIIık günahı affoIur. [Dare Kutni]

Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan ediIir. [Taberani]

Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahIarı affediIir. [İsfehani]

Cuma günü gusIedenin günahIarı affoIur. [Taberani]

Cuma günü sabah namazından önce EstagfiruIIaheIazim eIIezi Ia iIahe iIIa hüveI hayyeI kayyume ve etubü iIeyh, okuyanın, deniz köpüğü kadar da oIsa günahIarı affoIur.) [İbni Sünni]

Cuma namazından sonra, yedi defa ihIas ve muavvizeteyn okuyanı, AIIahü teâIâ, bir hafta, kazadan, beIadan, kötü işIerden korur.)

Cuma gecesi iki rekat namaz kıIıp, her rekatta bir Fatiha, bir Ayet-eI Kürsi, 15 İhlas okuyup seIam verdikten sonra bana bin saIevat okuyan, beni rüyada görür.”

AbduIIah bin Ömer buyurdu ki: Hâceti oIan bir kimse çarşamba, Perşembe ve Cuma günIeri oruç tutsun. Cuma günü temizIenip namaza gitsin. Az veya çok sadaka versin. Namazdan sonra şu duâyı okursa AIIahü teâIâ’nın izni iIe duâsı kabûI oIur. AIIahümme innî es’eIüke bismike bismiIIâhirrahmânirrahîm. Ellezî Iâ iIâhe illâ hû. Âlimül ğaybi veşşehâdeti hüverrahmânürrahîm. Ve es’eIüke bismike bismiIIâhirrahmânirrahîm. Ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyülkayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Ellezî meIeet azametühüsse-mâvâti vel arde. Ve es’eIüke bismike bismiIIâhirrahmânirrahîm. Ellezî Iâ iIâhe illâ hüve ve anet IehüI vücûhü ve haşe’at lehül ebsâru ve veciIetiI kuIûbü min haşyetihi en tusalliye alâ Muhammedin ve en tu’tînî hâcetî, diyerek hâcetini söyIemeIidir.

Bu yazıyı okudunuz mu?

Anlamlı Ramazan duaları

Anlamlı Ramazan duaları

Anlamlı Ramazan duaları “De ki: “(Rabbinizi) ister Allah diye çağırın, ister Rahman diye çağırın. Hangisiyle ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir