Anasayfa / Global siyonizm / Hiram Usta (Hiram Abiff)
imanilmihali.com
Hiram Usta (Hiram Abiff)

Hiram Usta (Hiram Abiff)

Süleyman Peygamber zamanında cinlerin Yüce Allah emriyle insan emrinde çalışmaya zorlanması İblisin elbette hoşuna gitmemişti. Dahası elinden bir şey gelmiyordu. O dönem ve o hükümdarlıkta yaşananlar çağlar boyu iblisin yaşadığı en acılı günler oldu. Lakin intikamını akıllara gelmez bir şekilde öylesine ustalıkla aldı ki bugüne dek varan bir husumet ve sapkınlık yaratabildi. Bu intikamın adı Hiram Usta’ydı.

Bir teze göre Hiram ustanın asıl adı Horembeh’di. Mısır’da yaşamevi denen tapınakta yetişmişti. Tevrat’a göreyse Sur ülkesindendi, dul kadının oğluydu, tunç ve mimarlıkta yetenekliydi. En korkunç iddia ise Hiram’ın cin olduğuydu ve insanlarca öldürüldüğüydü. İblis yandaşlarının masonik felsefeyi inatla yaşatmalarına da bu sebepti. Cindi çünkü tüm cinler ona mutlak itaatle bağlıydı, ilmi yüksekti. (Rahmani değil şeytaniydi çünkü Allah’tan başka tanrısı vardı.)

Hz. Süleyman Tapınağı’nın baş ustası “Dul kadının çocuğu” Hiram Abif (Hiram Usta), kutsal tapınağın inşasına devam ederken her gün güneş tepeye ulaştığında güneş tanrısı Amon-Ra’ya şükranlarını iletmek (Süleyman Peygambere biat etmemişti!) ve ustalık sırlarını verdiği işçilerin çalışmalarını görmek için Amon-Ra tapınağına giderdi. (Tevrat veya Zebur’a tabi değildi.) Hiram usta bu tapınağa Güneş tanrısının adını vermişti. Hiram’ın işçileri üç sınıftı; çırak, kalfa ve usta. Her sınıfın becerisi ve çalışması başkaydı. Bu dinamizmde temel nokta Hiram ustanın sırlarıydı. Bu sırra erenler üst sınıfa geçiyordu. Üst sınıf için ayrıca kurallara uyulmalı, üst sınıf ve büyük üstadın verdiği görevler mazeretsiz yapılmalıydı. Bu disiplinin adı Hiram Ağı’ydı. (Demek ki İblis ve cinler nezdinde Hiram’ın mevkisi yüksekti.) Bu çalışmalar sürerken “Juwes Kardeşler” denen 3 kalfa (Jubelo, Jubela ve Jubelum) gizlice bir plan hazırladılar. (Bunların insan olması kuvvetle muhtemeldir.) Çalışmaktan bıkmışlardı. Sırrı alacak direnirse ustalarını öldüreceklerdi.

Ertesi gün Hiram usta yine tapınağa gitti, çıkarken üç kardeş kapıyı tutmuştu. Sırları istediler vermeyince her biri ayrı aletle olmak üzere cetvel, gönye ve çekiçle kafasına vurup öldürdüler. Mabedin yakınına gömeceklerdi ama korktular ve uzağa götürüp gömdüler. Hatta bu mezar taşlık olduğu ve yeterince büyük açamadıkları için ayaklarını ve başını kesip öyle gömdüler. Mezarın üstüne de anlaşılmasın diye akasya dalları diktiler. Hiram ustanın yokluğu anlaşılınca Hz. Süleyman arama ekipleri çıkarttı ve ceset bulundu. Cesedin bulunması esnasında söylenen ilk sözler de kutsandı. “Mac, Benah ve Maoban”.

Sonra Hz.Süleyman ustası için 40.000 kişilik (ağırlıkla cinlerden) bir cenaze töreni hazırlattı. Tabut siyah kumaş ile örtüldü. Tabutun başında dua okudu. (Peygamberin burada ettiği duanın bizlere ulaşan metninde Yüce Allah’a “Baba” şeklinde yakarması gösterir ki bu dua israiliyat kaynaklıdır.) Mezarı ölümsüzlüğün sembolü olarak kabul edilen akasyalarla kaplandı. Ustalığına esas (!) notları ise halen ahit sandığı ile birlikte aranmaktadır.

Bugün masonik ayin ve yemin törenlerinin tamamı bu cinayet ve definle alakalı sembollerle senkronize haldedir. Şeytancı masonluk sıradan bir insanın vefatıyla ilgilenmeyeceğinden bu benzerlik ya cinlerin yahut insanlarca katledilen ustalarının yada her ikisinin intikamını yaşatma gayretidir.

O’nun işlerin yürütülmesi için yaptığı Çıraklık, kalfalık ve ustalık tasnifleri günümüz masonluğuna temel olmuş, ölümüne sebep cetvel, gönye ve çekiç kutsanmıştır. Bugün masonlar arası sergilenen kardeşlik bağı masonların atası kabul edilen Hiram ustanın dul kadının çocuğu olması sebebiyle tüm masonların da kardeşliğine yani hepsinin o dul kadının çocukları olması tezine dayanır. Dul kadının oğluna yardım edilmesi kavramı da burada devreye girmektedir. (Peki, o dul kadın, golan isimli ruhsuz çocuğu Âdem’den dünyaya getirip hüsrana uğrayan iblis olmasın?)

“Nûh, dedi ki: “Rabbim! Gerçekten onlar bana karşı geldiler, malı ve çocuğu ancak kendi hüsranını artıran kimselere uydular.” (Nuh 71/21)

O dönemde insan ve cinlerin bir arada yaşamasının etkileri, sayısız mucizeye rağmen azgınlıkları bitirtmeyecek kadar güçlüdür. Bu da demektir ki cinlerin vaad ve yardımları tahminlerin üzerindedir.

Bu yazıyı okudunuz mu?

Globalizm

Global veya küresel demek tüm yeryüzünü, içindekilerle, altındakilerle, üstündekilerle bütün olarak kaplayan demektir. Siyasi ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir