Anasayfa / ŞİRK VE KÜFÜR / İblisin pusulası şerri gösterir
imanilmihali.com
İblisin pusulası şerri gösterir

İblisin pusulası şerri gösterir

İblisin pusulası şerri gösterir

İlahi ezgiden habersiz, kalpleri katılaşmış olanlarca kutsal ahenk görünmez, ayetler seçilemez, maneviyat hissedilmez olur. Bu iman fukarası kullar, beyhude ömürlerini hayaller ve açlıklarla mahveder, doymak bilmez hayasızlıklarını masum kanları ile gizlemek ister.

İlahları iblis, onlara fısıldar ve süslü gösterir. Dini, parayı, şehveti, nefsi, güç gösterilerini süslü gösterip aldatır. Allah yolundan saptıkları her adımda da geri dönüşleri bir o kadar güçleşir.

Uçurumun dibine yuvarlanır ve beraberinde pek çok insanı da sürükler haldeki bu maymunlaşmış kullar ne ayet dinler ve Peygamber nasihati. Şeytana kucak açıp sözüm ona gücü arzularken en derin karanlıklara mahkum olduğunun farkında olmayan bu şirk odakları, ilahi düzen yerine beşeri düzen kurup, Tek Yaratan Allah’ı kendi kaderlerine ortak etmek isterler.

İblis, Rabbimizin müsaadesi ile iş yapan bir azgındır. Bu müsaade de insanın imtihanı içindir.

İblisin ahdi dikkate alındığında dikkat çeken ilk şey, Rabbimizin “imanlı kullarım müstesna” bildirisidir. Yani iblise karşı tek ve en güçlü kalkan imandır. O halde iblis lehine dünyayı kasıp kavurmak gayretinde olanların hepsi imansız Allah düşmanlarıdır.

İblis güzel ve süslü göstererek aldatırken kibri, parayı, kadını, akılları, açlıkları, nefsi kullanır. Bedeni arzu ve istekler ötesine geçemeyen bu biçarelerin komiktir ki gaye ve hedefleri manevi güçlere egemen olmaktır. Yani bir yandan maddeye gömülü yaşar bir yandan madde ötesi istekleri kovalarlar.

Işık, aydınlık, bilgi, inanç, güzellikler onlar için mana taşımaz ve karanlık odalarda hem sinsi planlar kurar hem her türlü ahlaksızlığı sözde kuralsızlık adına eda ederler.

Şeytanın ağlarına takılan genç bedenlerin en büyük havucu da işte bu sınırsız özgürlük ve sınırsız seks ikramıdır. Kuralsız yaşamak, hesap vermemenin bir önceki adımı olduğu için de ahirete inanç ortadan kalkar ve sonuçta din toplumsal öngörü ve kabullerin bile çok aşağısında bir öneme sahip olur.

Şeytan dinine tabi olmanın ilk şartı bu yüzden mevcut dinden çıkmak ve dini lanetlemektir ki hak yeri boşalsın ve o koltuğa batıl oturabilsin. Gözler beşeriyattan baka bir şey görmesin ki maneviyatın ululuğu hissedilemesin.

Çok daha vahim ve ilginç olanı şudur ki iblisin askerlerinin rütbece büyük olanları hakikatin farkındadır ve buna rağmen savaş açarken, aşağı kademedekilere bu gerçeği asla söylemezler. Cehennemlik üniformalarını ilelebet giyen zavallı özgürlük ve seks tutkunları tepedekilerin bu gayelerine ulaşmalarını temin ile görevli değersiz canlardan öte gidemezken günlük zevklerle ve dünyevi kazanımlarla sevinir dururlar.

Tamamının cehenneme odun olacağı hak olan bu gafiller sürüsünün verdiği acı muhakkak büyüktür. Mazlumların ahı, çocukların gözyaşı, şehitlerin kanı elbet yerde kalmayacak ve hak yerini bulacaktır. Lakin bu dünya hayatı sınav olsa bile, dünya çok daha güzel yaşanası bir hale gelebilecekken kanlı gözyaşlarının meydan muharebesine döndüğü lanetlenmiş bir topraklar yığını haline gelmektedir.

Umutların ahirete kalması güzeldir, haktır ve inşallah gerçek olacaktır. Ancak neden bu dünya da cennete yakın bir güzellikle yaşanmasın?

İnsan neden hakikate teslim olup gerçeği göremesin? Neden insanlık iblisi bir kenarda ağlar bırakıp hep birlikte iman etmesin? Kur’an neden hayata egemen olmasın? Hani Fatiha ile verdiğimiz söz? Hani fıtratta verdiğimiz sözler?

Sabah akşam namazı, zekatı tavsiye eden diller neden tevhidin düşmanı şirki anlatmaz? Neden din görevlileri hurafeleri, batıl ve çirkin olanları gür sesle haykıramaz da iblise hizmet eder? Neden cennete giden yollardaki cehennem sapaklarından kimseler bahsetmez? Neden Kur’an’ı hayat dışına itenlerin akıbetinin karanlık olduğundan kimseler bahsetmez?

İblis o denli güçlü ve inatçıdır ki Yüce Allah Peygamberine bile şeytandan kendisine sığınmasını bildirmiştir. Mukaddes Peygambere etki edebilen iblis elbet diğer kullara da nüfus edebilir ama imanlı gönüller bu saldırılardan en az yarayla kurtulabilecek olanlardır ve tedavileri çoğu zaman mümkündür.

Ya diğerleri? İmanı dilde kalan, ayetlerden nasiplenmeyen, dini beyhude yere Arapça yaşayanlar? İman etmeleri, mü’min olmaları mümkün müdür? Cemaat Kur’an’dan uzak yaşasın gayretindeki din alimlerinin, bu nasipsizlikten yara almadan kurtulması mümkün müdür?

Yüce Allah din alimlerine sormayacak mıdır ki “Halkı Kur’an ile öğüt vererek imana davet ettiniz mi?”

Okumayan, anlamadan okuyan, Kur’an’ı ölüler ve dua kitabı haline çeviren halkın aydınlanması, nasiplenmesi mümkün müdür?

Tüm illetin başı, tüm ahlaksızlığın gayesi ve iblisin tüm uğraşı işte bu imanı yerle bir etmektir ki şu ana kadar da gayet başarılıdır.

İblisin görevi belli, ibresi şerdir.

İnsanın yaratılış amacı sadece Rabbimize usul ve esasınca kulluk ve ibadet etmek gayretidir.

İman, kurtuluş reçetesi, cehennem ateşlerinden kurtulmanın tek ilacıdır.

İblise uyan, kötüye dost ve arkadaş olan…onlardandır.

Daha ne demek lazım gelir? Allah topunuzun cezasını versin, verecektir de.

Dünya hayatını kahreden, insanlığı gözyaşlarına boğan, İslam’ı terör dini haline sokan, şeytan dini şirki İslam’ın üzerine çıkarmaya çalışan, aklı ve kalbi saf dışı bırakmayı hedefleyen bu hain işbirlikçilerin, zalim yöneticilerin, bilgisiz din alimlerinin, korkak tavukların, Kur’an’ı anlayarak okumayanların, halkı aydınlatabilecekken aydınlatmayan alimlerin, dünyevi zevk ve ihtiyaçlara tabi koyun gibi yaşayıp gidenlerin vebali yüksek, akibeti karanlıktır.

İblisin pusulasına tabi olanlar onun çekim gücüne de, manyetik alanına da tabidir. Bu nedenle mıknatısa giden demir tozları gibi nerede ve ne şartta olursa olsun şeytana yapışır ve kalırlar. Güçlü kolları ile karadul örümcek gibi demir tozlarını kendisine esir eden şeytandan kurtulmak ise çok daha güçlü iman mıknatısının etki alanına girmekle mümkündür.

Rabbim iblisin şer kıblesinden, zehirli iğnelerinden, ahtapot kollarından, nefsi esir alan aldatmalarından bizleri muhafaza eylesin.

Amin!

İblisin pusulası şerri gösterir

Bu yazıyı okudunuz mu?

Allah ile aldatmak

İnsanlığın bir kısmını daima, tamamını bir süre aldatabilirsiniz ama tamamını daima aldatamazsınız. Bu kaide en ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir