Anasayfa / DAHA FAZLA / Manalı güzel sözler / Manalı güzel dini sözler
imanilmihali.com
Manalı güzel dini sözler Senin doğrun, benim doğrum diye bir şey yok. İnsanın doğru bildiği yanlışlar vardır ve insan doğru bildiği yanlışlar yüzünden hata yapandır. En doğrusunu bilen Allah’tır. Bir şeyi anlasak yeter belki de; Ne bıraktın demeyecekler, ne getirdin diyecekler; - gittiğimiz vakit dönülmez yere! Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret... Değiştiremeyeceklerimi kabul için sabır.. İkisini birbirinden ayırmak için akıl ihsan eyle.. Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz. İslamiyet güneş gibidir üfIemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yaInız kendine gece yapar. ALLAH ile arasını düzeltenlerin, insanlar ile arasını ALLAH düzeltir. Dünyadaki en huzursuz insan, kalbinde hased ve kin olan insandır. Gezdim yemeni sami ettim ilim talep meğer ilim bir şey değilmiş illa edep illa edep. Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyen kul neye yarar, herkes bir yol tutturmuş gidiyor MevIaya varmayan yol neye yarar. DUA, Kulun ALLAH a derdini bildirmesi değil, o derdin dermanının ancak ALLAH olduğunu bilmesidir. “Benim ümmetimin dilleri sussa dahi halleri İslâm’ı konuşur.” Hz. Muhammed İnsan dini kadar insandır, dünya yalandır, önemli olan tek gerçek şey imandır, ona sığındığında ruhunu huzur kaplar ve benliğin daima mutlu kalır. İnsanlar için İNŞALLAH demekten daha faziletli itaat edicilik yoktur. [Hz. Muhammed (s.a.v)] Geceleyin secde ederek ve ayakta durarak boyun büken, ahiretten çekinen ve rabbinin rahmetinden dileyen kimse inkâr eden kimse gibi olurmu? Kâinatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır. İnsanın sözü hikmet, bakışı ibret ve susması ders olmalıdır. Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça. Hak beIa yazmaz, kuI azmadıkça… Geceler uzundur. Onu uyuyarak kısaItma. Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma. Hiçbir işini vicdanına danışmadan, aklınla tartmadan, ehline sormadan yapma. Şeref edep iledir, soy ile değil. Hz. Muhammed (s.a.v) Kabir, ahiret konaklarının birincisidir. Ondan kurtulana, sonraki konakIardan geçmek koIay oIur.“hadis-i şerif” İnsanların en âcizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir…! (Hz. Muhammed s.a.v.) “Bir kimseyi inada kapılmış çekişmeci ve kendi görüşünü beğenmiş görürsen bil ki, onun ziyanı tamamdır.” Hz. Muhammed Ümmetimin bana en yakın olanları, bana en çok salavat getirenleridir. Hadis Biz ayakları şişene kadar namaz kıIan peygamberin, gözleri şişene kadar uyuyan ümmetiyiz. Necip Fazıl Kısakürek Hak kuldan intikamı kul ile alır, dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır! Allah’tan utanmayan insanlardan da utanmaz… Ancak kafirler Allah’tan ümit keser. Utanmıyorsan yap. (Hz. Peygamber) Hasbinallah ve’nimel vekil. {Allah bize yeter. O ne güzeI vekiIdir.} Manalı güzel dini sözler

Manalı güzel dini sözler

Manalı güzel dini sözler

Senin doğrun, benim doğrum diye bir şey yok. İnsanın doğru bildiği yanlışlar vardır ve insan doğru bildiği yanlışlar yüzünden hata yapandır. En doğrusunu bilen Allah’tır.

Bir şeyi anlasak yeter belki de; Ne bıraktın demeyecekler, ne getirdin diyecekler; – gittiğimiz vakit dönülmez yere!

Allahım! Değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret… Değiştiremeyeceklerimi kabul için sabır.. İkisini birbirinden ayırmak için akıl ihsan eyle..

Sizi imtihan etmek için hayra ve kötülüğe mübtela kılarız. Hepiniz en sonunda bize döndürüleceksiniz.

İslamiyet güneş gibidir üfIemekle sönmez, gündüz gibidir göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yaInız kendine gece yapar.

ALLAH ile arasını düzeltenlerin, insanlar ile arasını ALLAH düzeltir.

Dünyadaki en huzursuz insan, kalbinde hased ve kin olan insandır.

Gezdim yemeni sami ettim ilim talep meğer ilim bir şey değilmiş illa edep illa edep.

Cevahir var iken pul neye yarar, aczini bilmeyen kul neye yarar, herkes bir yol tutturmuş gidiyor MevIaya varmayan yol neye yarar.

DUA, Kulun ALLAH a derdini bildirmesi değil, o derdin dermanının ancak ALLAH olduğunu bilmesidir.

“Benim ümmetimin dilleri sussa dahi halleri İslâm’ı konuşur.” Hz. Muhammed

İnsan dini kadar insandır, dünya yalandır, önemli olan tek gerçek şey imandır, ona sığındığında ruhunu huzur kaplar ve benliğin daima mutlu kalır.

İnsanlar için İNŞALLAH demekten daha faziletli itaat edicilik yoktur. [Hz. Muhammed (s.a.v)]

Geceleyin secde ederek ve ayakta durarak boyun büken, ahiretten çekinen ve rabbinin rahmetinden dileyen kimse inkâr eden kimse gibi olurmu?

Kâinatta en yüksek hakikat imandır, imandan sonra namazdır.

İnsanın sözü hikmet, bakışı ibret ve susması ders olmalıdır.

Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça. Hak beIa yazmaz, kuI azmadıkça…

Geceler uzundur. Onu uyuyarak kısaItma. Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

Hiçbir işini vicdanına danışmadan, aklınla tartmadan, ehline sormadan yapma.

Şeref edep iledir, soy ile değil. Hz. Muhammed (s.a.v)

Kabir, ahiret konaklarının birincisidir. Ondan kurtulana, sonraki konakIardan geçmek koIay oIur.“hadis-i şerif”

İnsanların en âcizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir…! (Hz. Muhammed s.a.v.)

“Bir kimseyi inada kapılmış çekişmeci ve kendi görüşünü beğenmiş görürsen bil ki, onun ziyanı tamamdır.” Hz. Muhammed

Ümmetimin bana en yakın olanları, bana en çok salavat getirenleridir. Hadis

Biz ayakları şişene kadar namaz kıIan peygamberin, gözleri şişene kadar uyuyan ümmetiyiz. Necip Fazıl Kısakürek

Hak kuldan intikamı kul ile alır, dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır!

Allah’tan utanmayan insanlardan da utanmaz…

Ancak kafirler Allah’tan ümit keser.

Utanmıyorsan yap. (Hz. Peygamber)

Hasbinallah ve’nimel vekil. {Allah bize yeter. O ne güzeI vekiIdir.}

Manalı güzel dini sözler

Bu yazıyı okudunuz mu?

güzel söz

Güzel sözler

Güzel sözler Vera ve takvası az olanın hayası az olur; hayası az olanın kalbi ölmüştür.(Hz. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir