Anasayfa / DAHA FAZLA / RÜYA TABİRİ – L
imanilmihali.com
rüya tabirleri, rüya yorumları, dini rüya tabirleri

RÜYA TABİRİ – L

RÜYA TABİRİ – L

“L”

LADES
Rüyada lades tutuşmak, beklenmedik biri tarafından aldatılmaya ve bunu kabul edememeye yorulur.

LADİN
Rüyada ladin ağacı görmek, arzu ve isteklerin gerçekleşmesiyle yorumlanır.

LAF ATMAK
Rüyada bir kimsenin arkasından laf attığını veya laf atan bir kişi görmek, ahlakça düşük bir kimse olduğuna ve acınacak bir durumda bulunduğuna işarettir.

LAF ATMAK
Rüyada birisine laf atmak, cahilliğe ve acizliğe işarettir.

LAĞIM
Rüyada lağım görmek, bilmeyerek ya da istemeyerek bir takım kötü işlere bulaşmaya işarettir. Lağıma girip orda temiz su görmek, girdiğiniz kirli işlerden geçiminizi kazanmaya işarettir. Girdiğiniz lağımda pis şeyler görmek, oyuna gelerek girdiğiniz bir işte üzülmeye ve belaya düşmeye işarettir.

LAHANA
Rüyada lahana görmek bedeni ve kalbi katı kaba bir adama işarettir. Bir kimse rüyada elinde lahana yaprakları olduğunu görse, bir isteğinin yerine gelmesi ile yorumlanır. Lahanayı keserek yediğinizi görmek, insanların sırlarını öğrenmeye heves ettiğinize veya elinize gizli mal geçmesine işarettir. Lahananın yapraklarını sararmış görmek, kısa bir hastalık geçirmeye ve zor günler için sakladığınız parayı bunun için harcamaya yorulur. Bahçeden bir lahana koparıp eve götürmek, herkes tarafından sır saklayan biri olarak tanınmaya yorulur. Lahana görmek aynı zamanda hakkınızda iyi şeyler duymaya işarettir.

“LAHAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAH” DEMEK
Bir kimse rüyada bu kelimeyi çok söylediğini görse, rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icabettirecek şeyle korkutulmasına işarettir. Rüyada “biz Allah içiniz, yine ona döneceğiz” manasında olan “İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” okuduğunu görse, yine yorum aynıdır. Bazen de, bu kelimeyi söylemek kedere yorumlanır.

LAHİT
Rüyada bir lahit görmek, boş ise uzun ömre işarettir. Lahitte bir şey var ise yakında büyüklerinizden kalma bir mülke sahip olmaya yorulur.

LAHMACUN
Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok düşkün olduğunuz için zaman zaman mide hastalığına yakalandığınıza, yiyecek ve içeceğinize biraz daha dikkat ederek sağlığınızıkorumanız gerektiğine işarettir.

LA İLAHE İLLALLAH
Rüyada “la ihale illallah” demek, ağır bir yükten kurtulmaya ve refaha kavuşmaya işarettir.Bir kimsenin rüyasında bu kelimeyi söylediğini görmesi; o kimsenin imanının çok kuvvetli olduğuna, bu kelimeyi her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemesi gerektiğine, ibadete devam etmesine ve ibadetle meşgul olan kimselerle her zaman birlikte olması lazım geldiğine yorumlanır.

LAL
Cabir’ül Mağribi’ye göre; rüyasında tanınmış bir kişinin kendisine bir lal taşı verdiğini gören, o kişinin akrabasından güzel iyi bir kadın ile evlenir. Eğer taşı veren tanınmış biri değilse alacağın kadın da tanınmış bir aileden değildir. Rüyada bir kadının kendisine bir lal taşı hediye edildiğini görmesi, şansının açıldığına delalet eder. Kendisinin başka birine bir lal taşı verdiğini gören o kişi ile akrabasından bir kadının evlenmesine aracı olur. Cafer-i Sadık’a göre; rüyada lal taşı görmek dört şekilde yorumlanır: Eş, hizmetçi, mal, itibar. İri ve güzel bir lal taşı olduğunu görmek, kadir ve itibarının arttığına işarettir.

LALE
Rüyada lale görmek, genç ve güzel birine bütün kalbinizle aşık olmayı ifade eder. Lale dikmek, almak veya bulmak, gönül hoşluğuna işarettir. Laleyi koparıp başınıza takarsanız, yeniden girişeceğiniz bir işi başarıyla sonuçlandırıp mutlu olmaya işarettir. Lalenin çürümüş ve kurumuş olduğunu görmek, kalp kırıklığı ve ruh yorgunluğu ifade eder.

LAMBA
Rüyada lamba görmek oldukça iyidir. Zeka ve davranışlarınızla insanları aydınlatmaya ve sevilmeye işaret olduğu gibi, uzun ve sağlıklı bir yaşama da yorulur. Aşıkların rüyada yanar halde lamba görmeleri mutluluğa işarettir. Bir kadın yanar lamba görürse, emsalleri arasında parlamasına ve sevilmesine işarettir. Lambayıyaktığını gören, izzet ve devlete kavuşur. Sönmüş lamba görmek, hayal kırıklığıve baştan savulma işaretidir. Lambanın kendi kendine söndüğünü görmek, hasta iseniz ölüme; tüccar iseniz işlerin bozulmasına işarettir. Lambanın camının kırık olduğunu görmek, itibarınızdaki eksikliği ifade eder. Lamba fitilinin kısa olması, fayda ve menfaatlerin azalmasına yorulur. Fitilin uzun olması ise hayır ve kazanca işarettir. Rüyada lamba görme eğer yanıyorsa, başarı ve mülk ile tabir olunur. Rüyada billur veya camdan bir lamba görmek, Allah’ın (C.C.) emirlerine uyarak ibadet etmeye ve namazda niyazda bulunmaya delalet eder. Böyle bir lambayı yaktığını gören, ihsana ve ulu mevkie erer. Rüya sahibi hasta ise iyileşir. Sıkıntısı varsa geçer, karanlıktan aydınlığa çıkan bir insan gibi kederinden kurtulur. Lambanın makinasını bozuk görmek, işlerinizin bozuk gideceğine, şişesini kırık veya çatlak görmek, mevkiinde bir eksiklik olacağına, fitilini kısa görmek, devletten gelecek faydanın eksileceğine, fitili uzun görmek, çok fayda göreceğine delalet eder. Birisinin kendisine yanar lamba verdiğini gören, o kimse eliyle hayır ve fayda görerek büyük bir işsahibi olur. Eğer lamba yanık değilse ok kimse kendisi için iyi bir mevki hazırlamaya çalışıyor demektir. Kendisinin başka birine bir lamba verdiğini görmek, birini iyi bir işe yerleştirmeye çalışıyor demektir. Lambanın kırıldığını gören, ölür. Bir rivayete göre, işinden ayrılır.

LAPA
Rüyada lapa görmek hafif bir rahatsızlığı ifade eder.
Rüyada pirinç lapası yemek, itibarın artmasına ve rızkınızın çoğalmasına işarettir.

LASTİK
Rüyada lastik veya lastikten yapılmış bir şey görmek, neşe ve sevinçtir. Lastik ayakkabı giymek, neşeli günlerin sona ermesine yorulur. Lastikle yazı silmek, iş hayatınızda ve özel ilişkilerinizde yaptığınız hatalar sonucu maddi ve manevi zararlara uğramaya işarettir.

LASTİK TOP
Rüyada lastik topla oynadığını görmek, çok sevinmeye işarettir. Lastik topla oynarken topunu kaçırdığını görmek, kısa bir zaman sonra bir yolculuğa çıkacağına delalet eder.

LASTİK TEKERLEK
Rüyada lastik bir otomobil veya araba tekerleği görmek, yeni arkadaşlarla tanışacağına, bunlardan biri ile akrabalık kuracağına işarettir.

LATİFE
Rüyada latife veya şaka yaptığını görmek, bu kimse ile aranızın açılmasını ifade eder.

LATİNCE
Rüyada Latince ders almak veya Latince konuşulduğunu görmek, ilerde bilgili ve saygılıbiri olarak tanınmaya, sevilmeye ve zengin olmaya işarettir.

LATİN ÇİÇEĞİ
Rüyada latin çiçeği görmek çok iyi bir evlilik yapmaya, latin çiçeğini koparıp göğse takmak bu evlilikten bir çocuğu olacağına işarettir.

LAV
Rüyada yanardağdan akan lav görmek, rüya sahibinin çok dikkatli davranması gereken bir aşk macerası geçireceğine işarettir.

LAVABO
Meçhul lavabo, zina eden bir kadındır. Lavabonun kapandığını gören kimsenin sidik borusu darlaşır ve idrar yapması güçleşir.

LAVAJ
Rüyada lavaj yaptığınızı görmek, sağlığınızın oldukça bozulduğuna, bu bakımdan biraz dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder.

LAVANTA
Rüyada lavanta görmek, alim iseniz ilminizin artmasına; zengin iseniz servetinizin çoğalmasına; fakir iseniz feraha çıkmaya yorulur. Rüyada lavanta sürünmek, halk arasında iyi tanınmaya ve itibarın artmasına işarettir. Bozuk lavanta satmak, insanlara birçok vaadlerde bulunmaya ve fakat bunların hiçbirini yerine getirmemeye işarettir. Ne çeşit ve cinsten olursa olsun, güzel kokulu bir şey görmek hayırla yorumlanır.

LAZIMLIK
Rüyada çocukların kullandığı lazımlığı görmek, elinize para geçeceğine fakat insanların güveninden yoksun kalmaya işarettir.

LEBLEBİ
Rüyada leblebi görmek, yersiz ve zamansız buse ile yorumlanır. Leblebi almak, bulmak veya yemek, güzel birisini öpmeye işarettir. Leblebi vermek veya satmak, kendinizi birisine öptürmeye yorulur.

LEĞEN
Rüyada leğen görmek, erkek için kadın ve mala; kadın için şahsiyetli birisi ile tanışmaya veya görüşmeye işarettir. Leğen, izzet, rütbe, rızık ve maldır. Bazılarına göre; rüyada leğen görmek evlilikle yorumlanır. Leğende ellerini yıkadığınıgörmek, genç biri ile tanışarak hissi bir ilişki kuracağına delalet eder. Leğende ellerini yıkadığını gören, evlenir.

LEĞENCİ
Leğenciyi görmek, kadınların nazlanmasına yorumlanır. Bakır şişe, ibrik ve bardak gibişeylerin yapıcısını görmek de böyledir.

LEHİMCİ
Rüyada lehimciyi görmek, iyi halli olmaya, hastaların selamete kavuşmasına ve kırıkşeyleri tamir etmeye işarettir.

LEKE
Rüyada elbiseniz üzerinde leke görmek, üzüntüdür. Güneşte leke olduğunu görmek, herhangi bir sebeple korku ve endişeye kapılmaya işarettir.

LEOPAR
Rüyada leopar görmek, size yapılacak bir evlenme teklifine işarettir. Evli olanlar için bu rüya, eşiyle arasının güzelleşmesine yorulur.

LEŞ
Rüyada leş görmek, önemli bir sırrınızın açığa çıkarılması sonucu işlerinizin bozulmasına yorulur. Rüyada leş görmek çok kötü bir haber almakla da yorumlanır. Rüyada bir hayvan leşi görmek, eğer çok pis kokuyorsa, düşmanlarınızın çok azgın bir hale geldiklerine ve ellerinden gelse sizi hemen ortadan kaldırmak istediklerine; kokmuyorsa sizinle olduğu gibi ev halkınızla da sıkı mücadeleye hazırlandıklarına işaret sayılır.

LEVHA
Rüyada levha görmek hayırlı bir yolculuğa çıkacağına delalet eder.

LEVH-İ MAHFUZ
Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u görmesi; o kimsenin ilim, hikmet ve Kur’an-ı Kerîm üzere büyük bir mertebeye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u küçük ve bayağı bir şekilde görmesi; o kimsenin bir işinde zorlanacağına, kişinin rüyasında adının Levh-i Mahfûz’da yazılı olduğunu görmesi; o kimsenin ecelinin yakın olduğuna yorumlanır. Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Rüyada Levh-i Mahfuz’un görülmesi; rüya sahibinin bir kuruma veya herhangi bir yere başkan olacağına veya evlât sahibi olacağına ya da doğru yolda değilse hidayete ereceğine veyahut da nüfuz sahibi olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u İslâm’ın tarifine ters bir şekilde görmesi; şerre, aksi ise hayra delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin Levh-i Mahfuz üzerinde yazı yazdığını görmesi; eğer yazılan yazı okunuyorsa, hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Kudret kalemini tam ve sağlam bir şekilde görmesi; o kimsenin kurtuluşa ve feraha kavuşacağına delalet şeklinde abir olunur. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin kırık veya çatlak olduğunu görmesi; o kimsenin ümitle beklediği şeye kavuşamayacağına ve aklının da dağılacağına delalet eder.

LEVREK
Rüyada levrek balığı görmek, hayırlıdır. Denizden levrek çıkarmak ve yemek, servet elde etmeye işarettir. Büyük levrek, devlet dairesinde bulunan büyük bir şahsa; taze ve diri levrek, genç ve güzel bir kimseye yorulur.

LEYL SURESİ
Bir kimsenin rüyasında Leyi Sûresi’ni okuduğunu veya okuyan bir başkasından dinlediğini görmesi; o kimsenin hiç bir zaman malının zekâtını tam olarak vermediğine, bir başkasına yardımda bulunur ise de hayır göremeyeceğine, zarara uğrayacağına, rızkını kazanmakta birtakım güçlüklerle karşılaşacağına, ancak gece-gündüz kendisini ibâdete vererek neticede şehid olarak öleceğine işaret eder.

LEYLAK
Rüyada leylak çiçeğini görmek, çocuksu bir sevgiliyi ifade eder. Leylak kopardığınıgörmek, çocuklu biriyle evlenmeye işarettir.

LEYLEK
Rüyada leylek görmek, toplantı ve ortaklığı seven ve o arzuda bulunan bir takım kimselere işarettir. Rüyada leylek kuşlarının kışın bir yerde toplanmışgörülmeleri, hırsızlara veya havanın soğuk ve sıkıcı olmasına yorumlanır. Bazen de leylek kuşunu görmek, misafirin yolculuktan gelmesine yorulur. Bir leylek yakalamak, iyi bir kimseyle dostluk kurmayı ifade eder. Leylek ile konuşmak, herkesin hayret edeceği bir iş yapmak ve bundan dolayı servete kavuşmak ile yorumlanır.

LİDER
Rüyada bir parti lideri görmek, hayatta orta bir seviyede yaşayarak bir baş veya şef olamayacağınıza işarettir. Herhangi bir teşekkülün liderini görmek, işlerinizin yoluna girmesine işarettir.

LİF
Rüyada lif görmek, erkek veya kadın için elbiseye yorumlanır. Bazen de lif görmek, ağır bir maldır.

LİMAN
Rüyada liman görmek, her güçlüğü yenerek rahat ve huzura kavuşmaya yorulur. Limanda demirlemiş gemiler görmek, evinize gelecek misafirlere veya çoktandır görmek istediğiniz bir kimseye kavuşmaya işarettir.

LİMON
Rüyada limon görmek, kınanmaya işarettir. Eğer limon sarı olur ve rüya sahibi onu yerse, maldır. Limonun yeşili yorumda sarısından hayırlıdır. Bir kimseye rüyada bir insan bir limon verse, o insan o kimseyi kınar ve ayıplar. Limon ağacıinsanlara fazlaca faydalı olan bir adamdır.

LİMONATA
Rüyada limonata içmek, gönül ferahlığına yorulur.

LİMON ÇİÇEĞİ
Rüyada limon çiçeği görmek, serzenişte bulunmayı ifade eder.

LİRA
Rüyasında altın lira gören, küçük bir kaza geçirir. Lirayı bozdurduğunu veya bir kuyumcuya sattığını gören, bir üzüntü sonucu hafif hastalık geçirir fakat çabuk iyileşir. Birisinden bir sarı altın lira aldığını görmek hayırlı değildir.

LİSAN
Rüyada birden çok dil konuştuğunu görmek, mevcut bilimlerden faydalanarak, kuvvet ve kudret kazanmaya ve daima başarılı olmaya işarettir. Lisan bilmek, olgun, esprili ve kültürlü bir kimse olmayı ifade eder.

LİSANS
Rüyada bir üniversitede lisans düzeyinde eğitim aldığınızı görmek, işinizde başarılıolmak için çok fazla araştırma yaptığınıza ve konunuza ait birçok deneyimler edinerek kitapları incelediğinize delalet eder.

LİSE
Rüyada bir lisede öğrenci olduğunuzu görmek, çalışmalarınızdan iyi sonuçlar alarak beğeni toplayacağınıza işarettir.

LOHUSA
Bu rüya erkekler için iyi bir müjdeye, kadınlar için ise geçici bir hastalığa yorumlanır. Bir erkeğin rüyasında kendinden doğum kanı geldiğini görmesi, başından üzüleceği bir iş geçeceğine delalet eder. Bir rivayete göre ölür, diğer bir rivayete göre de hasta olur ve sıkıntıya düşer. İhtiyar kadın ve küçük kızın lohusalık görmeleri hayz görmeleri, gibi tabir olunur.

LOKANTA
Rüyada lokanta görmek, halkın para aldığı banka ve benzeri bir yerle yorumlanır. Lokantada yemek yemek, böyle bir yerden para almaya veya hafif bir rahatsızlığa işarettir. Lokantadan yemek yemeden çıkmak, öyle bir yere girip, para almadan çıkmaya yorulur.

LOKMA
Rüyada lokma döküp dağıttığınızı görmek, kazançlı bir işe girmeye veya mutlu bir evliliğin eşiğinde olmaya işarettir. Lokma görmek, kısmet ve büyüklüktür.

LOKMAN SURESİ
Bir kimsenin rüyasında Lokman Sûresini okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin sözlerinden ve nasihatlerinden halkın büyük ölçüde fayda göreceğine, Allah’ın o kimseyi ilim, hikmet ve fazilet sahibi yapacağına ve o kimsenin ömrünün de uzun olacağına yorumlanır.

LOKMAN RUHU
Rüyada kendisine lokman ruhu koklatılarak bayıldıklarını görmek, büyük bir sevinçle yorumlanır. Başka birisini lokman ruhu ile bayılttığını görmek, o kimse için hayırlı bir haberi kendisine haber verip onu sevindireceğine işarettir.

LOKOMOTİF
Rüyada lokomotif görmek, ilerlemeye ve başka kimselere de bu yönde yardımcı olmaya yorulur.

LOKUM
Rüyada lokum yemek, kısmetin açılmasını ve rızkın artmasını ifade eder.

LOSYON
Rüyada losyon sürünmek, bir sevgilinin hayaliyle yaşamayı ifade eder.

LUT (A.S)
Bir kimsenin rüyasında Lût peygamberi görmesi; o kimsenin evlilik hayatında beklediği neticeleri alamayacağına ve hanımından da çok çekeceğine delalet eder. Bir kadının rüyasında Lût peygamberin hanımını görmesi; o kadının kocasına itaat etmeyeceğine ve kocasının durumunu bozmaya çalışacağına delalet eder. Bir yoruma göre de o kadının helak olacağına yorumlanır.

LÜFER
Rüyada lüfer görmek, kısmet ve bolluktur. Lüfer yemek ise nazik ve kibar arkadaşlar edinmeye işarettir.

LÜGAT
Rüyada lügat görmek ve incelemek, dikkatiniz ve sabrınız sayesinde oldukça yüklü bir para kazanacağınıza; lügat okumak ise etrafınızdaki bazı kimselerin parlak vaatler yaparak sizi aldattıklarına ve yanılttıklarına işarettir.

LÜKS EŞYA
Rüyada lüks eşya görmek, aleyhe yapılan dedikodulara işarettir. Lüks bir otel görmek, lüks bir gazinoda bulunmak, sizi çekemeyen insanların sizin hakkınızda kötüşeyler düşündüklerine delalet eder. Rüyanızda lüks gaz lambası görmek, işlerinizin birden bire iyi bir duruma gireceğine, bol para kazanacağınıza, maaş veya ücretinizin artacağına yorumlanır.

LÜLETAŞI
Rüyada lületaşından yapılmış bir eşya görmek yüzünüze gülüp, arkanızdan kuyunuzu kazan bir kimseyi ifade eder.

 

RÜYA TABİRİ – L

Bu yazıyı okudunuz mu?

şifalı bitki, ot, sebze ve meyveler

ŞİFALI BİTKİLER – Z

ŞİFALI BİTKİLER – Z “Z” ZAKKUM Zakkum (ağu ağacı) : Zakkumgiller familyasından; Akdeniz sahilleri boyunca ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir