Anasayfa / İMAN ESASLARI / İman damlaları / Sadık dostlarımız melekler
imanilmihali.com
melekler

Sadık dostlarımız melekler

Sadık dostlarımız melekler

MELEKLER

Allah’ın nurdan yapılmış sevgili kulları… İtaatte, hizmette kusur etmeyen, kötülük nedir bilmeyen sadık, sevgili kulları.

Yüce Rabbin emrinde hizmet gören baş melekler (Cebrail, İsrafil, Mikail ve Azrail ve bilmediğimiz varsa niceleri) ve baş melekler emrinde görev yapan on milyarlarca melek. Her biri semada secde eden, tavaf eden.

İblisin aksine Yüce Rabbin dilemesiyle insana secde etmede tereddüt etmeyen, Yüce Allah emrinde aralıksız çalışan muhterem varlıklar.

Gerek gayb âleminde, gerek fani hayatta var olan, görünmese de bizlere dost, bizleri seven, bizler gibi Rahmani olan sevgili melekler.

Omuz başlarımızda kurulu sadık, sadakatinden, hakkaniyetinden asla şüphe edilmeyen kullar.

Hayata gelirken yanımızda, veda ederken yanımızda, yaşarken yanı başımızda olan iyi kullar.

Görmesek te inandığımız, onlarında bize inandığı güzel huylu dünya ve ahiret dostlarımız.

Yüce Allah’ın hayat denen muhteşem kâinatını, kusursuz ahengini muhafaza etmeye, düzenli ve Hak yolunda tutmaya gayret eden sevgili kullar.

Hz. Peygamber’e Kur’an’ı getiren, tabiatı döndüren, can alan, kıyameti ve dirilişi üstlenen ve daha bilemediğimiz onlarca işi Rabbin emri ve rızasıyla hayata geçiren sevgili dostlarımız.

Mü’minlerin dostu, Allah ve Peygamber dostu sevgililer.

Bizler sizlere iman ettik. Şeklinizi, görevinizi, niceliğinizi bilemesek te iman ettik.

Yaradılış göreviniz her ne ise, hem fani hem baki dünyada yanımızda olacağınıza iman ettik. Allah’ın kızları olmadığınıza iman ettik.

Sizler gibi Rahmani kalmaya, doğruluk ve dürüstlükle adaletten sapmamaya, iyilik etmeye, hayırlarda yarışmaya, Yüce Allah’a sizler gibi tereddütsüz itaat etmeye iman ettik.

Bizleri koruyacağınıza, bize yol göstereceğinize, dünya ve ahirette elimizden tutacağınıza, cennette bizi esenlik temennileri ile karşılayacağınıza iman ettik.

İyilere dost, kötülere karşı haşin olduğunuza iman ettik.

İyi kalpli müminlerin canını tatlı tatlı, zalim ve kâfirlerin canını acıtarak alacağınıza iman ettik.

Sizler dostumuzsunuz.

Yüce Rabbim bizlere de sizler gibi Allah yolundan ayrılmamayı, Allah yolunda nefes tüketmeyi, hem fani, hem baki dünyada sizlerle dost kalmayı nasip etsin inşallah…

Rabbim sizlerin tatlı yüzünüzü gösterecek kadar bizlere hidayet nasip etsin, bizlerden hoşnut olsun İnşallah!

Sadık dostlarımız melekler

Bu yazıyı okudunuz mu?

İman, mü’minin her şeyidir.

İMAN ETMEK İÇİN İLK ADIMLAR

İMAN ETMEK İÇİN İLK ADIMLAR İnandığımızı iddia ederken yerine getirmediğimiz mükellefiyetler veya hepten inanmadığımızı beyan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir