Anasayfa / İMAN ESASLARI / İman damlaları / Su, canlı bir varlıktır
imanilmihali.com
Su canlı bir varlıktır

Su, canlı bir varlıktır

Su, canlı bir varlıktır

Su, kâinatın temel yapı maddesi ve ilahi bir hikmettir.

Su, aynı zamanda henüz keşfedemediğimiz ilimlerin kilit noktası, muhtemelen ruha, şuur ve akla giden yollarında köşe başıdır.

Bu özellikleri ile su, etkiler, etkilenir, değişir ve değiştirir halde canlı bir varlıktır.

Su’yun ilmi ise bize henüz bahşedilmemiştir. Buna rağmen insanlık olarak bugün sahip olduğumuz bilgiler bize bir çığır açacak, suyun canlı ve hafızalı olduğunu ispat edecek yeterliliktedir.

İnsanlık suyu yakından tanıdıkça daha çok iman edecektir.

“Titreşimlerin su moleküllerinde sebep olduğu değişiklikler, Japon bilim adamı Masaru Emoto’nun bilimsel çalışmaları ve fotoğrafları ile birlikte yayınlanmış olan “The Message from Water (Sudan gelen mesaj) ” isimli kitabında bulunuyor.

Emoto’nun çalışması bize gerçekçi kanıtlarla insanın titreşimsel enerjisinin, düşüncenin, kelime, fikir ve müziğin suyun moleküler yapısını etkilediğini sunuyor. Su bu gezegendeki yaşamın kaynağıdır. Beden bir sünger gibidir ve hücre denilen trilyonlarca sıvı dolu odacıklardan oluşur. Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir. Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Yalnız değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şeklide değişir. Çevresel enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştirir. Bu anlamda su sadece görsel anlamda çevresel durumu yansıtmaz aynı zamanda moleküler anlamda da yansıtır.

Emoto, görsel anlamda bu moleküler değişimi fotoğraf teknikleri ile belgelemektedir. Su damlacıklarını dondurup fotoğraf çekme kapasitesi olan karanlık alan mikroskobu altında inceliyor. Çalışması çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi açıkça ortaya koymaktadır.

Emoto, dünyanın değişik kaynaklarından alınan ve değişik durumlarda olan suların kristalize şekillerinde bir çok büyüleyici farklılıklar keşfetmiştir. Akar sulardan ve kaynaklardan alınan su çok güzel geometrik şekilleri olan kristal desenler gösterirken, sanayi ve yerleşimin yoğun olduğu kirli ve toksik sular, su borularında ve depolarda bekletilen durgun bozuk sular kesin şekilsel olarak bozuk ve rastgele oluşmuş kristal şekiller oluşturuyor.

Bu fotoğraflar suyun inanılmaz yansımasını gösteriyor, canlı ve her duygu ve düşüncemize tepki veren bir madde. Suyun çevresindeki titreşim ve enerjiyi kolayca aldığı açıkça ortada. Su, bir kelime söylendiği anda, anında hemen etkilenmekte.

İmanın bu kadar hakikati ve ayeti varken…iman etmeyen kafirdir!

KAYNAK

 

 

Su, canlı bir varlıktır

Bu yazıyı okudunuz mu?

İman, mü’minin her şeyidir.

İMAN ETMEK İÇİN İLK ADIMLAR

İMAN ETMEK İÇİN İLK ADIMLAR İnandığımızı iddia ederken yerine getirmediğimiz mükellefiyetler veya hepten inanmadığımızı beyan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir