Anasayfa / İMAN ESASLARI / Ahirete iman / Ya ahiret gerçekse?
imanilmihali.com
Ya ahiret gerçekse?

Ya ahiret gerçekse?

Ya ahiret gerçekse?

Bu yazımız ahirete iman etmeyen, ahirete imanı yaşamına gaye kılmayan, ahirete iman etmediği halde iman ettim diyenlere ithaf olunur.

Diyelim muazzam kainatta, tabiatta ve kendi bedeninizde Yaratan’ın izlerini, ayetlerini bulamadınız ve imanınız filizlenmedi ve diyelim ahirete görmediğiniz için inanmıyor veya tam inanmıyorsunuz. Yine farz edelim ki ahirette bir hesap ve mizanın olmayacağına, ölümden sonrasının olmadığına eminsiniz. Diyelim, Kur’an’ın insan eliyle yazıldığına veya ölüm sonrasının sadece ruhlar alemi olduğuna inanıyorsunuz!

Olabilir. İman herkese nasip olmaz ve herkes cennetlere gidecek te değildir.

Herkes aklını kullanıp hakikati bulmak zorundayken diyelim ki siz hakikati reddeder haldesiniz.

İnanmadığınız için de bu dünyada astığınız astık ve kestiğiniz kestik yaşıyorsunuz. Olabilir!

Ama ya ahiret yurdu varsa ve hesap-mizan yaşanacaksa? Ya Rabbimizin emriyle sura üfürüldüğünde koşarak huzurda toplanacak, helalleşecek, tartıya çıkacak ve yaptığımız her şey önümüze konacaksa? Ya bizi caydıran, kandıran ve aldatanlar da bizimle beraber lanetlenen, cehennemliklerden olarak dizi dizi ateşlere sürüleceksek?
Ya Rabbim bizi imansızlığımız nedeniyle rahmet ve merhametinden mahrum edecekse? Ya cennetlikler ve Peygamberimiz bize ‘Allah’ın Kur’an’ı yok muydu, size tebliğ gelmedi mi ki saptınız’ derse?

imanilmihali.com
Ya tekrar dünyaya dönüp, iman etmek ve salih amel işlemek için dünyaları fidye versek ama kabul olunmasa?
Bunlara cevabınız varsa, bana ne diyebiliyorsanız, ben ateşlere dayanırım, utanmam-sıkılmam diyorsanız…ne diyelim, hakkınızda hayırlısı olsun!

 

Siz imanı dilemedikten, imansız yaşamaya razı olduktan sonra kimseler sizin günahınızı yüklenmez, kimseler de sizi kurtaramaz. Bunu bilin de, sonra haberimiz yoktu demeyin!

Bir kere daha düşünmekte fayda her zaman vardır…

 
Ya ahiret gerçekse?

Bu yazıyı okudunuz mu?

Gayba dair merak edilenler

Gayba dair merak edilenler

Gayba dair merak edilenler Gayb, tek kelime ile bilinmeyen gelecek, dini manada ise gayb; bilgisi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir